Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

(0562)36-22-02,(050)36-23-487,(067)736-22-02 (099)-923-26-11, (096)-720-08-77

contact@delishes.com.ua


Об'єктив

Об'єктив

Об'єктиви камер відеоспостереження

Об'єктив камери відеоспостереження – це вікно у світ. Саймон Ламберт пояснює, що потрібно знати про об'єктиви камер відеоспостереження.

Стара порада про те, що ланцюг сильний настільки, наскільки сильно його найслабша ланка", безумовно, застосовний і до системи відеоспостереження. Ось чому ви повинні подбати про кожну ланку вашої системи. Ці маленькі приховані, непомітні пристрої часто стають місцем, де зрізають кути. Люди не усвідомлюють, як поганий вибір підводить їх. Зробити правильний вибір нескладно.

Кожен об'єктив повинен створювати чітке зображення сцени, щоб камера могла перетворити його на відео. Наскільки чітким є чітке зображення? У вашій експлуатаційній вимогі докладно описано роботу, яку має задовільно виконувати ваша система відеоспостереження. Кожен об'єктив повинен бути досить сильною ланкою в ланцюзі вашого CCTV, щоб переконатися, що він може ;витримати свою вагу, тому давайте розберемося у виборі.

Арматура для об'єктивів систем відеоспостереження

Почнемо з того, як можна встановити будь-який об'єктив на камеру? Пристрої з кріпленнями 'C' та 'CS' мають однакове різьблення. Деякі старі або великі об'єктиви мають кріплення C-mount, тому вони підходять як для камер з кріпленням C, так і для камер з кріпленням CS (з перехідним кільцем 5 мм). Більшість сучасних об'єктивів мають байонет CS, тому вони добре підходять до корпусів камер CS, але при використанні на камері з байонетом C фокусування не буде досягнуто. Будьте уважні.

Базова установка об'єктиву

Найпростіший об'єктив для систем відеоспостереження є шматком скла (або пластику) для фокусування світла із зовнішнього світу на матрицю камери. Єдиний регульований механізм цього об'єктива - кільце фокусування, що є частиною корпусу тубуса, яке ви повертаєте до тих пір, поки зображення не стане максимально чітким. До речі, використовуйте найрізкіший тестовий монітор, який тільки зможете. Наприклад, чорно-білі монітори з трубкою можуть бути набагато різкішими, ніж кольорові РК-дисплеї. Кількість світла, що проходить в камеру, не можна контролювати за допомогою простого об'єктива.

Модернізація об'єктива з регульованою вручну діафрагмою дає перевагу тільки під час налаштування, тому обидва об'єктиви найкраще підходять для сцен з постійним освітленням. В обмеженій мірі автоматично регульований електронний затвор у камері може пристосуватися до яскравості, що змінюється. Однак у сценах, де вона значно змінюється, таку функцію електронної діафрагми" краще замінити на об'єктив з автоматичною діафрагмою.

Об'єктив з автоматичною діафрагмою

Об'єктиви з автоматичною діафрагмою керуються камерою, щоб переконатися, що чіп для формування зображення потрапляє потрібну кількість світла. Занадто мало – і діафрагма відкривається. Занадто багато – і діафрагма звужується.

Під час налаштування системи відеоспостереження необхідно налаштувати автоматичний контроль рівня (ALC) об'єктива/камери, щоб досягти бажаної яскравості. Найменші об'єктиви з автоматичною діафрагмою мають мало електроніки всередині, оскільки підсилювач, що управляє, знаходиться в камері.

Ці об'єктиви з ;прямим приводом" (DD) мають вбудований кабель, зазвичай з широко використовуваним квадратним 4-контактним роз'ємом, який підключається до камери. Регулювання рівня відеосигналу здійснюється за допомогою обертового ;горщика" (потенціометра) на корпусі камери або за допомогою внутрішнього програмного меню.

Більш складні об'єктиви з автодіафрагмою (AI) містять власний підсилювач, який має два регулятори. Один із них призначений для регулювання рівня відеосигналу, як описано вище. Інший називається пік/середнє, і при повному повороті в положення пік він враховує найяскравішу частину сцени при керуванні діафрагмою. При повному повороті в положення середній при керуванні діафрагмою враховується яскравість сцени.

Останній випадок є найбільш поширеним при звичайному використанні, але функція пік може бути життєво важливою, коли найяскравіші ділянки повинні зберігати деталі, навіть на шкоду деталям у тінях, особливо при нічному освітленні.

Традиційно важчі об'єктиви з автоматичною діафрагмою оснащувалися серводвигунами для приводу механізму діафрагми, особливо у великих зум-об'єктивах. Невеликі об'єктиви із прямим приводом використовують легкі гальвометричні електромагнітні приводи для діафрагми, як і деякі об'єктиви AI.

Швидкість об'єктиву - F-стоп

Велика діафрагма забезпечує більше світла камери. Однак, що досить неприємно, що більш телефото об'єктив, то менше світла він пропускає. Як кількісно оцінити практичний ефект цих суперечливих чинників?

Кожен об'єктив має число F-stop, що описує його максимальні можливості. Наприклад, F1.0 може пропускати вчетверо більше світла, ніж об'єктив F2.0. Вдвічі менше F-число, вчетверо більше світла!

Менші F-числа кращі, що особливо важливо для роботи систем відеоспостереження в умовах низького освітлення. Ширококутні об'єктиви зазвичай мають діапазон від F0,8 до F1,8, а зум-об'єктиви від F3,5 і вище, що означає, що в камеру потрапляє набагато менше світла.

Рампінг

Майте на увазі, що такий зум-об'єктив, що заявляє F3.5, даватиме це значення в ширококутному положенні, але при повному зумуванні воно може впасти до F8.0! Це називається рампінгом, і зум-об'єктиви, які мінімізують його, коштують набагато більше грошей, ніж бюджетні об'єктиви, які добре виглядають лише на папері.

Найкращий контраст

Більш якісні оптичні елементи забезпечують кращий контраст на знімках, а також меншу кількість кольорів по краях об'єктів (хроматична аберація).

Завдяки кращому дозволу дрібні деталі будуть чіткішими і яскравішими, особливо по краях зображення, де всі лінзи мають вади, а прямі лінії будуть менш кривими (геометричні спотворення).

Асферична оптика відрізняється особливою точністю, щоб максимально збільшити світлопропускання, звідси і вражаючі можливості F0.8.

Крім того, інфрачервоне денне та електричне світло може фокусуватися в іншому місці, ніж видиме світло, тим самим розфокусуючи зображення. Об'єктиви з ІЧ-корекцією зменшують цей ефект. Поганий об'єктив на хорошій камері - це марна витрата хорошої камери.

Точка зору

Поле зору (FoV), яке забезпечує ваш об'єктив, є основним виконання оперативних вимог. Фокусна відстань будь-якого об'єктива вимірюється в міліметрах (мм). У CCTV, де чіп камери може бути, наприклад, формату 1/3 дюйми,;ширококутний" об'єктив 2,8 мм забезпечує горизонтальне поле зору близько 74 градусів; ;стандартний" об'єктив 8 мм - близько 30 градусів, а "телефото" об'єктив 50 мм звужує поле зору менш як до 5 градусів.

Чим коротша фокусна відстань, тим ширший огляд. Мегапіксельні камери можуть мати матриці формату 1 дюйм, що означає використання великих професійних об'єктивів. Об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню, відомі як прайми, не мають регулювання FoV, але можуть показувати дуже хороші результати завдяки своїй простоті.

Регульовані фіксовані об'єктиви

Практика встановлення систем відеоспостереження може вимагати застосування регульованих "фіксованих" об'єктивів. Вони називаються варифокальними та пропонують, наприклад, діапазон від 10 мм до 40 мм, який регулюється вручну під час встановлення перед фокусуванням.

Недоліком такої універсальності часто є нижча оптична якість порівняно з правильно підібраним простим об'єктивом. Моторизація зум-об'єктива підвищує універсальність застосування з допомогою дистанційного управління.

Великі лінзи у великих моторизованих зумах роблять їх важкими, але значно покращують роботу в умовах низького освітлення. До речі, якщо ви збираєтеся наводити такі об'єктиви в заздалегідь запрограмовані положення зуму та фокусу, наприклад, у відповідь на спрацювання сигналізації, переконайтеся, що в них вбудовані сервоприводи.

Зум-об'єктиви часто рекламуються за коефіцієнтом збільшення, наприклад, 30:1, що здається вражаючим, але насправді мало говорить нам про практичне використання. Нам потрібно знати його найкоротші і найдовші фокусні відстані, щоб переконатися, що бажане FoV буде досяжним.

Налаштування потребує правильних інструментів та розуміння, зокрема, налаштування заднього фокусу камери для правильного відстеження зуму, що необхідно для того, щоб зображення залишалося у фокусі під час зуму від максимального телефото до ширококутного. Багато хто з них не працює через погану роботу техніків CCTV, тому їх слід перевірити. Об'єктиви – це вражаючі досягнення техніки. Багато сучасних об'єктивів можуть працювати напрочуд добре. Однак погані об'єктиви – це слабкі ланки, які підривають міцність вашої системи відеоспостереження. Ціна хороших об'єктивів мізерна порівняно з їхньою цінністю для вашої системи.

« назад до списку новин
 • Об'єктив
  Об'єктив
  Об'єктив камери відеоспостереження

  25.11.2021

  Детальніше
 • Додаток Dahua на смартфоні DMSS
  Додаток Dahua на смартфоні DMSS
  Налаштовуємо додаток на смартфоні DMSS для віддаленого перегляду камер відеоспостереження

  8.07.2021

  Детальніше
 • ПО HikCentral v2.0
  ПО HikCentral v2.0
  HikCentral v2.0 програмне забезпечення

  1.06.2021

  Детальніше